DNA CARP FINDER – PROFESJONALNA ŁÓDKA ZANĘTOWA – RECENZJA I TESTY Leave a comment

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące was pytania odnośnie łódki zdalnie sterowanej DNA CARP FINDER. Podzielimy się też własnymi doświadczeniami wynikającymi z użytkowania tego modelu przez kilka miesięcy. Postaramy się też porównać go do konkurencyjnych konstrukcji.

 

Pancerny kadłub typu Tritamaran.

Kadłub wykonany jest z tworzywa sztucznego i w kluczowych miejscach dodatkowo wzmocniony. Jak widzieliście już na filmach o łódce DNA CARP FINDER przeprowadzone zostały testy wytrzymałościowe i mimo swojej nie dużej wagi wytrzymał bezproblemowo nacisk mężczyzny o wadzę ponad 100kg. Do uszkodzenia kadłuba potrzebny był dopiero młotek i kilka uderzeń. Także wytrzymałość kadłuba jest conajmniej satysfakcjonująca i przy standardowym użytkowaniu.

 

Wszystkie elementy obudowy na wyciągnięcie ręki.

Każda część obudowy łódki została tak przemyślana by idealnie spełnić wasze wymagania odnośnie ich użytkowania. Przemyślany rozkład elementów to coś co bardzo cenimy w tym modelu.

 

Oświetlenie łódki zanętowej DNA CARP. Czyli pływający statek kosmiczny lub niewidoczny cichy ninja!

W DNA CARP mamy do dyspozycji kilka rodzajów oświetlenia wykonanych w technologii LED co pozwoli na ich długi okres użytkowania oraz znikomy pobór energii z akumulatorów. W tylnej części umiejscowione są światła pozycyjne oraz informacyjne, które przy otwieranie komór spustowych informują nas o tym czy nasza zanęta i zestaw zostały już wypuszczone do wody. Dodatkowo możemy liczyć na mocne światło w przedniej części, które pozwoli doświetlić całą przestrzeń przed łódką co jest niezbędne przy pływaniu w porze nocnej. W łódce zanętowej DNA CARP FINDER oczywiście za pomocą kontrolera możemy wyłączyć światła by jeszcze bardziej wydłużyć żywotność baterii.

 

Bardzo szybkie ładowanie akumulatorów. Dostęp zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz.

Większość konkurencyjnych marek łodzi na sterowanie nie może się pochwalić jednoczesnym ładowaniem obu akumulatorów i to bez otwierania komory z akumulatorami. Porty ładowania znajdują się z tyłu w górnej części łodzi i są całkowicie wodoodporne. Przy pomocy dwóch ładowarek DNA CARP naładujemy akumulatory wyjątkowo szybko!

 

Długie zasiadki? Wiele osób korzysta z jednej łodzi?

Przy długich zasiadkach karpiowych przy jednoczesnym użytkowaniu przez kilka osób oraz brakiem dostępu do energii elektrycznej kluczowym problemem jest pojemność baterii. Świetnym rozwiązaniem jest dokupienie dodatkowych dedykowanych pakietów akumulatorów litowo-jonowych 13Ah lub 18Ah.

 

Dokładność lokalizacji GPS.

Po kilkunastu wypadach i precyzyjnych testach łódki na wodzie jesteśmy w stanie powiedzieć, że łódka posiada tak dokładne systemy nawigacyjne GPS, że z powodzeniem trafia w ten sam punkt z dokładnością kilku centymetrów. W zależności od warunków i zakłóceń jakie występują na zbiorniku producenci informują, że może to być nawet do 3m odległości co dalej jest wystarczające by prawidłowo wywieźć zestawy. Ale nie martwmy się na zapas… we wszystkich testach łodzi uzyskaliśmy rezultaty kilku centymetrów przy próbach śledzenia zapisanych punktów i weryfikacji za pomocą wbitej w dno tyczki.

 

Wiele łowisk? Wiele zapisanych miejscówek?

W modelu DNA CARP FINDER zapiszecie swoje punkty z różnych łowisk podzielone na grupy. Ułatwi to identyfikację by po powrocie na łowisko mieć już wytypowane swoje najlepsze miejscówki.

 

Rzeczywisty zasięg łódki? Ogromny zasięg nawet na zbiornikach z zakłóceniami.

Standardowy zasięg DNA CARP FINDER to mniej więcej 500m i takie wartości uzyskamy bez najmniejszych problemów. Wyjątkiem może być pływanie pod liniami wysokiego napięcia, które może znacząco zniekształcić sygnał. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie dłuższych mocniejszych anten. Długie anteny zwiększyły zasięg naszej łódki przy testach nawet do 700m i radzą sobie też znacznie lepiej na trudnych zbiornikach. Na zalewie rybnickim udało się już wywieźć zestawy na 690m co jest wyjątkowym osiągnięciem. Bardzo stabilne odbiorniki utrzymują stałe połączenie i natychmiastowy kontakt z pływającą łódką.

 

Na jak długo wystarczą akumulatory w łódce DNA CARP?

W naszej zastosowane zostały 2 akumulatory litowo jonowe 18Ah.  Taka konfiguracja pozwala na ok.5 dni wywożenia, 6 wędek z częstotliwością 6 wywózek na dobę. Oczywiście mówimy tutaj o wywózkach na odległość na conajmniej 100m. Także powiem krótko… Można tym na prawdę sporo popływać… Oczywiście można dokupić dodatkowe akumulatory co pozwoli na ciągłe pływanie na okres ponad tygodnia.

 

Dlaczego warto wybrać łódkę DNA CARP FINDER?

Pierwsza i kluczowa rzecz jaką musimy poruszyć to małe rozmiary transportowe i wygoda. Pozwala na minimalizowanie zabieranego ze sobą ekwipunku wędkarskiego. Z uwagi na to, że w łódce DNA CARP mamy do czynienia z zintegrowanym pilotem czyli sterowaniem, wyznaczaniem, zapisywaniem i dopływaniem do punktów GPS, funkcjami autopowrotu (nawet po stracie zasięgu co stanie się tylko w nietypowej sytuacji np. zniszczymy lub zalejemy pilot, uszkodzimy anteny, lub po prostu po wyładowaniu się pilota łódka sama powróci do naszego bezpiecznego punktu HOME).

 

W czym lepsza jest łódka DNA CARP FINDER od konkurencji?

Cenowo za tą jakość materiałów i zaawansowane technologicznie rozwiązania musimy zapłacić prawie dwa razy tyle. Dodatkowo jak dla nas zdecydowanie wygodniejsze w użyciu jest mieć echosondę w jednym pilocie niż nosić ze sobą kolejny sprzęt, a jak wiemy zawsze jest go za dużo! Kolejna rzecz, która wyprzedza konkurencję to klapy spustowe  polegające na siłownikach, a nie jak w modelach konkurencyjnych na spustach które lubią się zablokować. Prędkość pływania łodzi to następny podpunkt zalet jakie prezentuje.

Bezpieczny plecak transportowy z dodatkowymi kieszonkami na akcesoria.

W komplecie z łódką otrzymujemy duży solidny plecak w kolorze CAMO/KAMUFLARZ w którym umieszczamy łódkę oraz pilot by bezpiecznie móc transportować go na łowisko. Jak dla nas świetne rozwiązanie bo zawsze lepiej nosić coś na plecach niż w sposób tradycyjny jak torbę.

 

Czy to najlepsza łódka w tym przedziale cenowym do 10 000zł?

Naszym zdaniem tak. Używamy ich od roku i jesteśmy bardzo zadowoleni. Łódka DNA CARP spełnia swoje zadanie w 100%!

 

Ekspresowy serwis łódki zanętowej

Z uwagi, że każdy z modułów jak płyta główna, odbiornik, gps itd. są osobnymi urządzeniami wymiana polega na wypięciu i zamianie miejscami na nowy moduł. Serwis trwa kilka minut jeśli przyjedziecie osobiście do Rudy Śląskiej. W przypadku wysyłki 1-2 dni + tyle ile trwa sam transport.

 

Prosta obsługa i konfiguracja łódki zanętowej!

Cały system sterowania i konfiguracji łódki DNA CARP FINDER jest niezwykle intuicyjny i nie mamy cienia wątpliwości, że każda osoba nawet jeśli nie miała wcześniej styczności z modelami na sterowanie poradzi sobie bez najmniejszych problemów. Dodatkowo producent udostępnia instrukcje więc nie ma co się obawiać 🙂

WIDEO RECENZJA NOWEJ KOLOROWEJ ECHOSONDY ORAZ TEST ODLEGŁOŚCI!

 

Gdzie kupić łódkę DNA CARP FINDER?

Od czasu gdy ten model tak bardzo przypadł nam do gustu. Zdecydowanie zaangażowaliśmy się w sprzedaż DNA CARP FINDER lubimy produkty, które zdecydowanie możemy Wam polecić. Zapraszamy do zakupów łódki w najlepszej cenie w Polsce.

 

Sklep InfinityCarp.pl – czyli autoryzowany sklep z łódkami zanętowymi DNA CARP FINDER.
Zapraszamy do składania zamówień.

Autor artykułu: Daniel Kurzyński “Techniczny”

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione w sklepie InfinityCarp.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

Dodaj komentarz

Translate »